След като на още на четвъртфиналите в Шампионската лига се срещнаха Челси и Ливърпул, сега единият полуфинал ще бъде отново английски - Манчестър Юнайтед срещу Арсенал, след като двата тима отстраниха съответно Порто и Виляреал. Първото полувреме на четвъртфиналния мач-реванш на Ещадио до Драгао премина при териториален превес на домакините. Вместо тях обаче гол отбелязаха гостите от Юнайтед - с хубав далечен удар Кристиано Роналдо огорчи сънародниците си още в 6-ата мин. През втората част ролите се размениха - още от самото начало Червените дяволи натикаха играчите на Порто в собствената им половина и само чудо запази вратата на Драконите от нов гол. В тези минути особено активни бяха Роналдо, Руни и капитанът Гигс. Към средата на полувремето домакините се посъвзеха, но атаките им към вратата на Ван дер Саар бяха многоходови и лишени от изненада. В същото време играчите на Юнайтед играеха здраво в защита и с ясни и рационални идеи в нападение. Димитър Бербатов, започнал в стартовия състав на Червените дяволи и незапомнил се с нищо особено, в 68-ата мин. бе заменен от Нани. В заключителните десетина минути на мача Порто упражни нещо като натиск, тъй като бе само на гол от елиминиране на противника си. С изключение на едно по-добро влизане на новата звезда Хълк, обаче, Драконите не постигнаха нищо. Мачът завърши при резултат 1:0 за гостите, като по този начин Юнайтед се класира за полуфиналите на Шампионската лига с общ резултат 3:2. В другия полуфинал Арсенал победи Виляреал с категоричното 3:0, след като първият мач в Испания бе завършил 1:1. Първият гол падна още в 10-ата мин., като негов автор бе Тео Уолкът. Вторият бе дело на Емануел Адебайор в 60-ата мин. В 68-ата мин. Егурен от гостите бе изгонен заради втори жълт картон, като в добавка срещу Виляреал бе отсъдена и дузпа, реализирана от Робин ван Перси. Така в единия полуфинал за Шампионската лига ще се срещнат два английски отбора - Манчестър Юнайтед и Арсенал. В другия Челси ще играе срещу Барселона, след като двата тима отстраниха съответно Ливърпул и Байерн Мюнхен. БГНЕС