Поставеният под номер две в основната схема Роджър Федерер отпадна в третия кръг, а четвъртият в схемата Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Федерер, който прави един от най-слабите си сезони, загуби от своя сънародник и приятел Станислас Вавринка и показа, че се намира в голяма психологическа дупка. Вавринка, който е номер 13 в основната схема, победи своя именит съперник в два чисти сета - 6-4, 7-5. Ракета номер едно на Великобритания Анди Мъри, който започна прекрасно годината, достигна Топ 8, след като победи италианския квалификант Фабио Фонини със 7-6, 6-4. Шотландецът, който никога не е играл финал на турнир на клей, ще срещне в битка за място на полуфиналите победителя от мача между осмия в схемата Николай Давиденко от Русия и номер 12 в схемата Давид Налбандян от Аржентина. БГНЕС