Звездата на българската атлетика Ивет Лалова ще стартира в първия турнир от най-престижната верига по лека атлетика "Златната лига" на 15 юни в Осло. Това означава, че Лалова няма да участва в държавното първенство на 16 и 17 юни и поне на този етап няма да се конкурира с Тезджан Наимова. Пет дни по-рано - на 10 юни, възпитаничката на треньора Константин Миланов ще стартира в Бидгошч (Полша). В норвежката столица Лалова ще премери сили с двойната европейска шампионка Ким Геверт, бахамките Деби Фъргюсън и Сайдони Мадърсил, двете спринтьорки от Ямайка Шери Ан Брукс и Шерън Симпсън и представителката на домакините Езине Окпараево. През тази година 100-те метра и при мъжете и при жените са "златни" дисциплини, което означава, че Лалова ще се състезава и за джакпота от 1 милион долара при условие, че победи във всичките шест турнира. През тази година регламентът отново е променен, като за разпределение на джакпота ще участват само състезателите с победи на всичките шест турнира. През миналата година в подялата на парите участваха и тези с пет победи. Ако през този сезон няма лекоатлет или лекоатлетка с шест победи, то джакпотът ще бъде разпределен между състезателите с пет победи. За участие в Осло е записана и Венелина Венева в скока на височина. Там са още всичките най-добри в момента като световната шампионка Каиса Бергквист (Швеция), европейската шампионка Тиа Ейбо (Белгия), олимпийската шампионка Елена Слесаренко (Русия), Бланка Влашич (Хърватия), Ана Чичерова (Русия), Антониета ди Мартино (Италия), Рут Бейтиа (Испания), Каролина Клюфт (Швеция) и Ане Герд Айланд (Норвегия). Засега обаче не е сигурно дали Венева ще се състезава в Осло, тъй като нейната подготовка е насочена изцяло към Световното първенство в Осака от 25 август до 3 септември. Златните дисциплини мъже: 100, 400, 400 метра с препятствия, троен скок и копие жени: 100, 400, 100 метра с препятствия, скок на височина и овчарски скок. Програма на турнирите от Златната лига: Осло (15 юни), Париж (6 юли), Рим (13 юли), Цюрих (7 септември), Брюксел (14 септември), Берлин (16 септември).