С късен гол на бразилския нападател Брандао отборът на Олимпик Марсилия победи Лориен като гост с 2:1 и запази лидерската си позиция във френския футболен шампионат след срещата от 32-ия кръг. Марсилци имат аванс от две точки пред Бордо и четири точки пред шампиона Олимпик Лион. Още в осмата минута белгийският нападател на домакините Кевин Гамейро откри резултата в полза на Лориен. В 60-ата минута аржентинският защитник на марсилци Ренато Сивели изравни след изпълнение на корнер. В 80-ата минута след добра акция на резервата Карим Зиани бразилецът Брандао отбеляза победния гол - пети гол на Брандао във френския шампионат и четвърти гол в последните четири мача на отбора от град Марсилия. Срещата предложи доста груб футбол, а в 89-ата минута капитанът и полузащитник на марсилци Лорик Кана се сби със защитника на домакините Арно Льо Кан и двамата бяха изгонени. В столицата Пари Сен Жермен нямаше проблеми и с голове на Людовик Жюли в 41-ата минута, Жером Ротен в 55-ата минута и Гийом Оаро в 90-ата минута победи последния в класирането Льо Авър с 3:0. Така Пари Сен Жермен е на четвърто място във временното класиране с 59 точки. Късното неделно дебри предложи сблъсъка между отборите на Бордо и Лион. Шампионите не успяха да се противопоставят на напористите домакини и отсъпиха с минималното 0:1. Автор на попадението стана Диара в 43-ата минута на двубоя. Въпреки опитите си да стигнат до хикса Лион не успя да го стори и напудна терена със загуба. Нетинфо