Лидерите в отбора на сините Георги Иванов-Гонзо и Христо Йовов донесоха победата на Левски над Локомотив Мездра с 3:1 в последния мач от 23-ия кръг от А група, предаде репортер на БГНЕС. Мачът започна добре за гостите, които откриха резултата в 4-та минута с попадение на Красимир Димитров. След това мездренчани се затвориха в своята половина и спираха атаките на сините. На няколко пъти Йовов попадаше в положение на засада, в в 36-та минута футболистите на Левски имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле. В края на първата част окупацията на червено-черните в собствената им половина стана толкова сериозна, че вратарят Георги Петков излизаше с топката до центъра на терена без да бъде притесняван от никого. В 4--та минута Зе Суарес шутира опасно в границите на наказатулното поле, но ударът му мина покрай десния страничен стълб на вратата. В 45-та минута Йовов центрира от пряк свободен удар, Генев засече с глава, но прати топката малко над напречната греда. В 54-та мшнута от много близо Гонзо стреля в аут. Само 2 минути по-късно младият Георги Сърмов овладя топката от около 30-ина метра и шутира силно в долния ляв ъгъл на Левашки. Вратарят на мездренчани не видя добре кълбото и не успя да спаси - 1:1. В 58-та минута Гаоджев бе изведен сам срещу вратаря Лусио Вагнер, но ударът му бе слаб и стражът на гостите спаси. В 64-та минута логичното се случи - Христо Йовов овладя в наказателното поле отбита от вратаря на гостите топка и изведе напред тима си в резултата. В 85-та минута, след центриране на Христо Йовов от корнер и разбъркване в наказателното поле на Мездра, Георги Иванов стигна до топката и от 4-5 метра принуди Левашки за 3-ти път в мача да вади топката от мрежата си. Левски остава на 4 точки от лидера ЦСКА в класирането на А група. БГНЕС