В среща от 33-ия кръг на Серия А отборът на Милан постигна класическа победа с 3:0 срещу състава на Палермо и заема второто място с 67 точки. "Росонерите" откриха резултата още в десетата минута на двубоя, когато Амброзини беше спънат от Касани и Кака реализира отсъдената дузпа. След десет минути отново Амброзини взе дейно участие във втория гол за Милан. Футболистът се ориентира бързо в ситуацията и подаде на Индзаги за 2:0. През второто полувреме Бово се задържа на терена три минути и напусна играта заради червен картон. В 56-ата минута Балдзарети наруши правилата срещу Кака в наказателното поле и последва нова дузпа, която бразилският голмайстор отново превърна в гол за 3:0. Същевременно противникът на Милан в борбата за второто място Ювентус направи 2:2 като гост на Реджина и е на трето място с актив от 65 точки. Бариля откри резултата за домакините с гол в 27-ата минута, но Алесандро дел Пиеро изравни от дузпа три минути след почивката. Халфредсон отново изведе домакините напред в резултата, но все пак футболистите на "старата госпожа" изравниха в 73-ата минута с попадение на Занети Дженоа получи удар по амбициите си за място в Шампионската лига, след като загуби гостуването си на борещия се за спасението си тим на Болоня с 0:2. Въпреки победата болонци остават под чертата. Успехи записаха и другите борещи се за оцеляване състави - Лече надигра Катания с 2:1, а Торино постигна минимален успех над Сиена с 1:0. В други срещи от кръга Сампдория и Каляри завършиха 3:3 в зрелищен мач, а Аталанта постигна победа като гост с 1:0 над Лацио, който явно все още празнува класирането си за финала за купата на Италия. Победното попадение вкара Таламонти в 24-ата минута на срещата. В късната среща от кръга Наполи победи шампионите от Интер с 1:0. Автор на победния гол вкара Салайета в 73-ата минута на срещата след асистенция на Лавеци. Въпреки поражението възпитаниците на Жозе Моуриньо имат 74 точки и са с девет преднина пред Ювентус и седем пред Милан. Нетинфо