В първа полуфинална среща от Шампионската лига съставите на Барселона и Челси завършиха 0:0 и оставиха победителят от дуела да се реши след седмица в Лондон. Пред погледа на президента на УЕФА Мишел Платини, българската легенда Христо Стоичков и селекционера на английския национален отбор Фабио Капело двата състава предложиха добър футбол. През първата част владеенето на кълбото беше смазващо в полза на домакините, но те не съумяха да преодолеят Петер Чех. Най-добрата ситуация за гол се откри пред Дидие Дрогба, но той не успя да преодолее Валдес в 38-ата минута на срещата. С пропуски за Барселона се отличиха Шави, Иниеста, Меси и Анри. През второто полувреме в 48-ата минута Анри се сблъска с противников играч и се строполи на терена, като дори загуби съзнание за миг. Все пак френският нападател продължи играта. Три минути по-късно Маркес получи силни болки в коляното и напусна терена, а това промени стратегията на Гуардиола, който пусна в игра Пуйол. Домакините продължиха доминацията си на терена. В 60-ата минута удар на Меси мина над вратата, а две минути по-късно Дани Алвеш пропусна нова възможност да открие резултата. Малко след това нов удар на Алвеш, този път от фаул, мина на сантиметри над горната греда на вратата на Челси. В 70-ата минута Ето'о надбяга защитата на английския отбор и остана сам срещу Чех, но чешкият вратар парира опита за гол на футболиста от Камерун. Пет минути по-късно Пуйол получи жълт картон за нарушение срещу Флоран Малуда и ще пропусне мача-реванш след една седмица. В първата минута на добавеното време резервата Боян Къркич не успя да донесе победата на Барселона, пропускайки да се разпише с глава от няколко метра. Две минути по-късно друга резерва Александър Хлеб остана сам срещу Петер Чех, но стражът на "сините" отново се превърна в герой за своя отбор. Така въпреки усилията на футболистите на Гуардиола гол във вратата на Чех не падна и победителят трябва да се определи в Лондон. Нетинфо