В полуфинална среща-реванш от Шампионската лига отборът на Манчестър Юнайтед надигра с 3:1 Арсенал на "Емирейтс" и с общ резултат 4:1 отново е на финал в най-авторитетния европейски клубен турнир, след като миналата година вдигна трофея. Българският нападател Димитър Бербатов влезе в игра в 66-ата минута на мястото на Уейн Рууни. Манчестър Юнайтед откри резултата в осмата минута чрез Парк. Той получи пас от Кристиано Роналдо, който центрира отляво, защитникът на Арсенал Гибс се подхлъзна и сбърка, а за корееца не беше трудно да отбележи гол във вратата на героя от първия мач Алмуния за 1:0. Три минути по-късно Робин Ван Перси извърши фаул в близост до наказателното поле на Арсенал Кристиано Роналдо изпълни по фантастичен начин прекия свободен удар и разстреля Алмуния за втори път в срещата. В 19-ата минута испанският страж на домакините спаси вратата си от трето попадение, когато Рууни се опита да отбележи. "Червените дяволи" добре затваряха пространствата в своята половина и не даваха възможност на Арсенал да организира добри атаки към Ван дер Сар. Насри намери Адебайор в 24-ата минута, но холандският вратар на гостите парира нападателя. В последната минута на първата част Флетчър пробва точността на своя мерник и стреля от 23 метра неточно. Със старта на второто полувреме на терена на мястото на сгрешилия фатално Гибс се появи Ебуе. Кристиано Роналдо пробва рефлекса на Алмуния в 52-ата минута на срещата. След седем минути Насри пробва удар по посока вратата на Едвин ван дер Сар. Стигна се до 61-ата минута на двубоя, когато всичко за Арсенал в тази среща свърши. Контраатака подета от Роналдо премина през Парк и Рууни, нападателят намери португалския национал и той с мощен удар вкара втория си гол в срещата и трети в мача. Димитър Бербатов влезе в игра в 66-ата минута на срещата като замени Рууни. Арсенал се пробва да отбележи поне почетен гол. Бенднер елиминира О`Шей и стреля, но неуспешно. В 75-ата минута Сеск Фабрегас навлезе в наказателното поле на Юнайтед и беше спънат от Дарън Флетчър. Последва директен червен картон за футболиста на "червените дяволи", а от наказателния удар Робин ван Перси направи резултата - 1:3. В последните минути на срещата Кристиано Роналдо пробва отново мерника си от пряк свободен удар, пращайки топката малко над напречната греда. Така с изразителен успех Манчестър Юнайтед ще очаква финалната битка в Рим и съперника си измежду Барселона и Челси.