В полуфинална среща-реванш от Шампионската лига отборите на Челси и Барселона завършиха наравно 1:1, но щастливците от този хикс са гостите, тъй като първата среща миналата седмица завърши 0:0. С гола си на чужд терен каталунците отиват на финал и ще срещнат Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов в състава. Срещата започна двуостро като в първите минути атаките се редуваха и пред двете врати. В третата минута Джон Тери пусна пас към Дрогба, но нападателят на "сините" не стигна до кълбото иначе оставаше сам срещу Валдес. В следващата минута Ето`о отговори с далечен и неточен изстрел. В деветата минута при атака отляво на Лампард кълбото рикошира и попадна на крака на Микаел Есиен, който с невероятен удар прати топката под гредата на Валдес и изведе лондончани напред в резултата. Барселона се опитваше да създаде смислена атака към вратата на Челси и в 21-ата минута Дани Алвеш се опита да затрудни отбраната на домакините с красив удар, който не попадна в целта. Четири минути по-късно Дрогба стреля от малък ъгъл и Валдес трябваше да се намесва успешно, за да предотврати ново попадение във вратата си. До края на полувремето Челси се групираше доста добре по игралното поле и не даваше възможност на техничните си съперници да обстрелват вратата на Чех. В 50-ата минута на двубоя Иниеста намери отлично Сейду Кейта, но той не можа да обработи добре кълбото и пропусна. Две минути по-късно Дрогба не успя да нанесе смъртоносен удар на испанския тим след подаване на Анелка. Барселона остана с човек по-малко в 66-ата минута когато Ерик Абидал фаулира откъсващия се Никола Анелка и получи директен червен картон. Това затрудни играта на гостите и даде ново самочувствие на играчите в сини екипи. Въпреки това в даденото от съдията четириминутно продължение Меси намери Иниеста в наказателното поле и с той с топовен изстрел изравни резултата и прати отбора си на финал. Това се случи в 93-ата минута на срещата. Така на финала в Рим Барселона ще се изправи срещу миналогодишния победител в турнира Манчестър Юнайтед. Нетинфо