Манчестър Юнайтед стана шампион на Англия за 18-ти път в своята история и трети пореден, след като завърши 0:0 срещу Арсенал в среща от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. Българският национал Димитър Бербатов остана на резервната скамейка, но е първият българин станал шампион на Англия. "Червените дяволи" събраха актив от 87 точки и са недостижими на върха, тъй като вторият Ливърпул има 80 точки. Срещата с Арсенал започна равностойно, а в 14-ата минута на срещата Робин ван Перси получи перфектно подаване, но ударът му с глава мина над вратата. Четири минути по-късно Рууни също с глава стреля встрани от вратата. Към края на първата част Арсенал се опита да упражни натиск към вратата на домакините. В 39-ата минута Самир Насри центрира отдясно и отново Ван Перси беше на точното място, стреляйки с глава право в ръцете на Едвин ван дер Сар. През втората част двата състава започнаха доста нервно. Все пак в 58-ата минута отлична комбинация на "артилеристите", в която главни действащи лица бяха бековете Саня и Гибс завърши с шут на последния в аут. В следващата атака Дарън Флетчър центрира отдясно към Карлос Тевес, но аржентинецът се замота и пропиля положението. В 83-ата минута Фабрегас изстреля снаряд към Едвин ван дер Сар и холандският страж се намеси отлично и кълбото излезе в корнер. След него не последва опасност за "червените дяволи". В последните минути Арсенал се пробва да измъкне победата, но не сполучи и Юнайтед триумфира с титлата.