България постигна втора поредна победа срещу Беларус в рамките на четири дни, след като се наложи с 2:1 в квалификация за класиране на Евро 2008. Голмайстори за "трикольорите" бяха Мартин Петров в 9 минута и Чавдар Янков в 40-та. Точен от дузпа за гостите в 4 минута бе Роман Василюк. Победата изпрати България на първо място в група G поне до приключване на срещата Румъния - Словения. Двубоят започна по най-добрият начин за Беларус, които получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена доста пресилено от исландския рефер Якобсон. Роман Василюк бе безпогрешен и гостите поведоха с 1:0 в 4 минута. Пет минути по-късно нещата си дойдоха на мястото и България изравни, след великолепно изпълнение на Мартин Петров от пряк свободен удар. Секунди преди това нашите пропиляха удобен шанс за гол, като Бербатов и Йовов се засуетиха в малкия пеналт. Учудващо, вместо да се възползват от психологическото си предимство, българите предоставиха инициативата на беларусите, които в следващия половин час организираха няколко прилични атаки, в които за щастие липсваше завършващ удар. "Трикольорите" от своя страна задържаха повече топката, но в полузащита и нападение липсваха всякакви идеи как да се стигне до втори гол в наша полза. Позадрямалите трибуни се раздвижиха в 37 минута, когато Марин Петров изстреля истински снаряд от около 30 м и "загря" ръцете на Юри Жевнов, който изби в корнер. България поведе с 2:1 в 40 минута, когато Стилиян Петров, Телкийски и Янков разиграха комбинация като по учебник, завършена по най-добрия начин от играчът на Хановер 96. Малко след попадението Янков отново опита късмета си от разстояние, но Жевнов се намеси добре. В 51 минута Мартин Петров сложи топката на крака на Йовов, който обаче в типичния си стил пропусна. Кълбото бе великолепно центрирано към крилото на Левски, но последният от два метра от воле не уцели вратата. Нашите определено се разиграха и в 52 минута безспорният играч на мача тази вечер - Мартин Петров отправи страховит удар от границата на пеналта, който обаче бе избит от Жевнов. Пак стражът на гостите се намеси отлично след удар на Телкийски шест минути по-късно. Чавдар Янков пък опита късмета си в 61 минута, отново от сериозно разстояние. Миг невнимание в българската отбрана в 69 минута можеше да доведе до неприятно изравняване на резултата. Играч на гостите бе оставен непокрит в наказателното поле, отправи удар с глава, който пък бе избит нескопосано от Иванков в корнер. Последваха силни минути за Беларус, които много сериозно затегнаха обръча около Димитър Иванков. Юрий Жевнов излезе победител в спора с Мартин Петров в 84 минута, когато отрази отлично изпълнен от нападателя пряк свободен удар. В последната минута Бербатов от малък ъгъл не успя да се разпише. Победата с 2:1 оставя нашите в битката за едно от първите две места в групата. С 15 точки България оглави група G поне за час - до приключване на двубоя Румъния - Словения. Нетифо