Отборът на Барселона загуби домакинския си двубой с Осасуна с минималното 0:1 в среща от 37-ия предпоследен кръг от първенството. Това поражение няма никакво значение за крайното класиране на каталунците, които тази вечер получиха златните си медали. Единственото и победно попадение в срещата бе дело на Валтер Пандиани, който в 26-ата минута засече центриране от корнер и заби топката в мрежата зад стража на Барса в този мач Жозе Мануел Пинто. Най-интересната ситуация в мача обаче се случи през второто полувреме, когато каталунците останаха с човек по-малко на терена, след като реферът на двубоя Антонио Рубинос Перес показа пресилен червен картон на Марк Муеса. 17-годишният талант от школата на Барселона, който дебютира за първия състав на Барселона в 50-ата минута, напусна "Камп Ноу" облян в сълзи, а съдията се превърна в най-мразения човек в цяла Каталуния. В крайна сметка обаче въпреки всички емоции резултатът остана непроменен, а след края на двубоя и петминутното му продължение момчетата на Хосеп Гуардиола бяха наградени и оициално станаха шампиони на Испания. Междувременно хеттрик на Диего Форлан донесе разгромния успех с 4:1 на Атлетико Мадрид при гостуването му на Атлетик Билбао. Всичките пет попадения паднаха през второто полувреме, като първо в 59-ата минута Раул Гарсия откри резултата в полза на столичани, а в 68-ата минута Етцейта възстанови равенството - 1:1. Само пет минути по-късно започна шоуто на Форлан, който се разписа за 1:2 и изведе отбора си отново напред в резултата. В 77-ата минута той покачи на 1:3, а в 87-ата минута той реализира и дузпа, оформяйки крайното 1:4. С новите три попадения на сметката си Диего Форлан излиза начело на класацията на голмайсторите в Примера дивисион, измествайки от тази позиция Самуел Ето'о от шампионът Барселона. В същото отборът наВиляреал победи тима на Валенсия с 3:1 на собствения си стадион "Ел Мадригал". Хосеба Йоренте откри резултата в полза на домакините още в 15-ата минута, а в 31-ата минута отново той се разписа за 2:0. Само десет минути по-късно Давид Вия намали преднината на "жълтата подводница" до 2:1. Крайното 3:1 оформи Рубен Гарсия в 67-ата минута. Отборът на Севиля остава на третото място във временното класиране, след като днес надделя над тима на Депортиво Ла Коруня с минималното 1:0. Единственото и победно попадение в мача бе дело на Диего Пероти, който се разписа едва в последната 90-та минута на двубоя. Спортинг Хихон има добри шансове да се измъкне от зоната на изпадащите и да играе в испанския елит и догодина, след като днес победи тима на Валядолид като гост с 2:1. Диего Камачо даде преднина на гостите, бележейки само две минути преди края на първото полувреме. Едва в 69-ата минута Йонатан Гонзалес възстанови равенството на стадион "Хосе Сорила", а в 78-ата минута Мате Билич донесе успеха за Хихон, оформяйки крайното 1:2. Нетинфо