Звездите, играещи в чужбина, победиха безпроблемно звездите от родното първенство с 3-0 гейма в първото издание на волейболния "Мач на звездите", предаде кореспондентът на БГНЕС във Варна. Опитните ни волейболисти победиха "Звездите на Нaционалната Волейболна Лига" на 25-18, 25-20, 25-22 в отделните части. Треньор на легионерите бе националния селекционер Силвано Пранди, а на играещите в България - Брунко Илиев. Срещата бе бенефис на елитния ни рефер Константин Тюфекчиев, който спира с активното съдийство. "Чужденците" с особена лекота спечелиха първия гейм, като не позволиха на звездите от вътрешното първенство нито един път да поведат или да стигнат до равенство в резултата. След първата част Евгени Иванов - Пушката и Иван Тасев, за които този мач бе бенефис, получиха подаръци от Българска федерация по волейбол, волейболния клуб Черно море Баск, а от Двореца на културата и спорта им бяха връчени юбилейни медали. Втората част за кеф на публиката бе далеч по-оспорвана, като в отделни моменти звездите от НВЛ имаха и предимство в резултата. Силите им обаче стигнаха само до постигнат 20 точки. В третия гейм се повтори ситуацията от предишния. "Чужденците" имаха предимство и поддържаха известен аванс, независимо че съставът им бе коренно променен в сравнение с първата част. Те показаха по-висока класа и опит, натрупан в чуждите първенства и затвориха безпроблемно срещата с 3-0 гейма. БГНЕС