Румъния и Албания последваха примера на България и записаха втори победи в рамките на четири дни срещу едни и същи противници в група “G” на квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2008 година в Австрия и Швейцария. Северните ни съседи останаха първи в групата след успех с 2:0 у дома срещу Словения. Румъния имаше превъзходство през по-голямата част от мача в Тимишоара и закономорено стигна до победата. Нападателят на Фиорентина Адриан Муту откри с глава в 40-ата минута, а Козмин Контра добави втори гол за успокоение на съотборниците си след почивката. Домакините можеха да бият и по-убедително, но пропуснаха доста положения за гол. Във “Великото херцогство” Албания сложи “тройка” на Люксембург като гост и изпревари Беларус в класирането. Албанците не допуснаха подценяване на съперника и още на почивката бяха решили мача в своя полза след голове на Ервин Скела (25) и Едмон Каплани (36). През второто полувреме Каплани добави още едно попадение в 72-ата минута. Евро 2008, квалификации, група “G” Румъния – Словения 2:0 Голмайстори: 1:0 - Муту (40), 2:0 - Контра (67) Люксембург – Албания 0:3 Голмайстори: 0:1 - Скела (25), 0:2 - Каплани (36), 0:3 - Каплани (72) --- Временно класиране: 1. Румъния 17 т. 2. България 15 3. Холандия 14 4. Албания 9 5. Беларус 7 6. Словения 4 7. Люксембург 0.