Младата надежда на българския мъжки тенис Григор Димитров спечели драматично с 2:1 (4-6 7-5 7-6 (5)) сета срещу 196-я в света британец Алекс Богданович във втория кръг на турнира на трева в Нотингам с награден фонд 42 500 евро. Успехът донесе 13 точки за световната ранглиста и парична премия от 1 245 евро. Българинът допусна пробив още в първия гейм на мача и това се оказа решаващо за крайното 4:6 и 0:1. Във втория сет игрите вървяха една за една до момента при 6:5 за Григор, в който той получи шанс за пробив и не сбърка, изравнявайки за 1:1. Третият, решаващ сет бе взет от нашия след драматичен тайбрек при 6:6. Димитров затвори сета и мача при 7:5 в тайбрека. На четвъртфиналите съперник на Григор ще е победителят от двубоя между Себастиан Грожан и Илия Божоляц. Турнирът е част от подготовката на българина за Откритото първенство на Великобритания - Уимбълдън, на което той ще играе по право, тъй като миналата година спечели младежкия турнир. Нетинфо