В мач без значение за крайното класиране и за двата съперника Калиакра победи с 2:1 Волов (Шумен) в последния, 30-ти кръг от първенството на Източна Б група. Резултатът откри в 13-ата минута капитанът на Калиакра Иван Райчев със силен удар фронтално пред вратата на гостите. До почивката домакините доминираха на терена, но не успяха да увеличат преднината си. Пет минути след подновяването на играта Андрей Атанасов от Волов стреля над целта, след като съотборникът му Божидар Илиев го изведе в стрелкова позиция пред вратата на Калиакра. При идентично положение пет минути по-късно Андрей Атанасов се реабилитира и успя да изпрати топката в мрежата на домакините - 1:1. Тимът от Каварна заигра по-съсредоточено в атака и в 63-ата минута след разбъркване в полето на гостите Филип Флоров вкара победния гол - 2:1. Преди началото на срещата кметът на община Каварна Цонко Цонев откри новата сграда на съблекалните, построени на тренировъчното игрище с изкуствена трева. "Другия месец до съблекалните започваме строежа на ново, по-малко тренировъчно игрище с изкуствено покритие с размери 50 на 22, а след това и осветлението към вече оформилия се втори спортен комплекс на стадион Калиакра", обяви Цонев. Веднага след последния съдийски сигнал Благой Калфов, председател на Зоналния съвет на БФС - Варна, връчи на отбора на Калиакра купа за третото място в крайното класиране в Източна Б група. SPORTNI.bg