България загуби от Куба с 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:20) и във втория мач от Световната лига по волейбол. Първия гейм възпитаниците на Силвано Пранди бяха надиграни от тима на домакините с 19:25. След като загубиха първата част, българските волейболисти излязоха по-концентрирани и тактически променени във втората част и успяха да затворят гейма в своя полза – 25:23. Макар, че доста дълго третата част вървеше равностойно и до втората техническа пауза разликата не бе по-голяма от две точки, кубинците поведоха по-уверено в края на гейма и го затвориха при резултат 25:21. В четвъртият гейм нашите национали показаха, че са уморени и демотивирани. Двете технически паузи дойдоха съответно при 3:8 и 11:16, а геймът приключи при 20:25. Следващата седмица България приема във Варна отбора на Япония в мачовете от втория кръг в Група С на Световната лига. БГНЕС