Египет разстрои световния шампион Италия с 1:0 в мач за Купата на Конфедерациите, за да осигури баланс в изхода от Група Б. И четирите отбора все още могат да достигнат полуфинала след като гола на Мохамед Хомос пет минути преди почивката осигури първите точки в турнира за шампионите на Африка, изгубили с малка разлика от Бразилия в първата среща. Ключови спасявания на бранителя Есам Ал Хадари задържаха италианците, когато Винченцо Якинта уцели гредата минути преди края на срещата, с което тимът на Египет отрази яростната атака. Бразилия, която победи САЩ в Претория по-рано през деня, е временен водач с 6 т., Италия и Египет имат по 3. Бразилия и Италия ще се срещнат в Претория в неделя, когато Египет ще се изправи по същото време в Рустенбург срещу САЩ, които все още нямат отбелязана точка. /БГНЕС