България записа първата си победа в група "C" на Световна лига, побеждавайки в Япония с 3:1 гейма в в Двореца на Културата и Спорта във Варна. В първата част на двубоя съперникът водеше в почти през цялото време, но българите успяха да покажат хладнокръвие и да вземат гейма - 26:24. Във втория гейм японците показваха по-добра и разнообразна игра и заслужено спечелиха втората част - 25:19. През третия гейм възпитаниците на Силвано Пранди показаха стабилна игра и спечелиха с 25:21. В последната част българите не загубиха присъствие на духа и отново надиграха Япония с 25:22. В другия мач от нашата група отборът на Куба надделя над тима на Русия с 3:2 (25:18, 24:26, 22:25, 25:23, 15:11). Куба е убедителен лидер в класирането с три победи от три мача, Русия има две победи и една загуба. България е на трета позиция с една победа от трите изиграни мача, а японците имат три неуспеха. Утре са вторите мачове от втория кръг. /БГНЕС