Българският национален отбор по волейбол загуби от Русия с 3:0 (25:22, 25:18, 25:22) в мач от груповата фаза на Световната лига по волейбол. За разлика от вчерашния ден, когато българите бяха по-добри във всеки един елемент от играта си срещу руснаците, то днес нещата стояха по далеч по-различен начин. През тези 74 минути игрово време и три гейма, българите успяха да поведат едва два пъти. Особено драматичен бе последният гейм, в който спорно съдийско решение сякаш дебалансира играта на нашите момчета. До онзи момент, в този трети гейм, доминиращият отбор бе именно нашият. Мачът се проведе в Хаборовск, Русия, а рефери на двубоя бяха Паоло Барберо и Умит Чоколу. Нашият Треньор Силвано Пранди започна мача, пускайки Андрей Жеков, Светозар Иванов, Методи Ананиев, Матей Казийски, Красимир Гайдарски и Теодор Салпаров (либеро) в игра. Първият гейм започна с 1:0 за Русия. До 4:4 играта бе точка за точка. Именно тогава България поведе за първи път в срещата. За жалост, обаче, това не продължи дълго и до първото техническо прекъсване руснаците ни водеха с две точки. След почивката разликата се увеличи на пет точки при резултат 13:7. На няколко пъти България правеше серии с по три последователни точки. Първата бе именно, когато отборът ни успя да намали разликата до 13:10. Същото, обаче, направиха и от руския тим. Така изоставахме на шест точки в борбата за спечелването на този първи гейм. Нови три поредни точки за България и резултатът стана 17:14. При 20 за Русия, активът на българите бе 16 точки. Нашият треньор поиска прекъсване при гейм бола за Русия, когато нашият резултат бе едва 21. Веднага след това Методи Ананиев направи добро отиграване за 22, но след него Цветан Соколов сгреши при сервиса и записа последната точка на гейма, за жалост в полза на съперниците. Във втория гейм Русия започна много добре и принуди нашенският треньор да поиска почивка при 6:2. До първото техническо прекъсване разликата все още бе четири точки. При 12:4, тя се бе увеличила двойно, когато с три поредни точки нашите момчета я стопиха до пет. Второто техническо прекъсване ни завари при актив от 9 точки. Първата спорна ситуация бе при 19:13, когато реферите на двубоя отсъдиха аут в полза на Русия. Все пак вторият гейм бол в мача, втори и за отбора на Русия дойде при резултат от 22:17, като впоследствие геймът завърши при резултат 25:18. С началото на третия гейм, сценарийят от първите два се разигра отново. Този път, обаче при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7. След това дойде и вторият момент в мача, в който България водеше. Успяхме да натрупаме три точки преднина при 10:13, след което я увеличихме на четири а впоследствие и на пет точки до второто техническо прекъсване. След като усетиха горчивината от голямата преднина на българите, руснаците се амбицираха и стопиха разликата до две точки. Пранди поиска прекъсване при 17:15, след което Русия ни изравни за 19:19. Нашият треньор пожела още едно прекъсване, след като спорно съдийско решение помогна на руснаците да поведат с една точка. За жалост след това именитите ни съперници ни притиснаха с всички сили и така този 26-минутен гейм завърши при резултат 25:22. В момента България се намира на трето място с две победи в шест мача. Пред нея са Русия с четири победи и Куба с пет. Зад нас са японците със само една победа. Нетинфо