Симеон Симеонов спечели завършилия преди минути 6-ти детски турнир по шахмат от веригата на ШК „Шумен 2005”. Той събра 4 точки от 5 възможни и изпревари по допълнителен показател втория Димитър Тодоров, който завърши със същия актив. Трета с 3,5 точки остана миналогодишната победителка във веригата при момичетата Мария Миланова. Спорът за първите места се реши в последния кръг, когато Симеон Симеонов спечели срещу Мария Миланова, а Димитър Тодоров завърши реми с четвъртия Тодор Бакев. Състезанието се проведе в 5 кръга по швейцарска система (срещи между състезатели с равен брой точки), а победителите получиха шахматна литература. Първите трима от всеки детски турнир получават правото да играят безплатно в мъжките турнири, които клуба организира. ШУМ.БГ