ЦСКА не успя да победи втородивизионния германски Дуисбург в последната приятелска среща, изиграна в Австрия, завършила при резултат 3:3. Червените започнаха срещата агресивно и поведоха още в третата минута, а в 21-ата резултатът вече бе 3:0 за тима на Любослав Пенев. Немците обаче показаха, че не бива да бъдат отписвани и до почивката намалиха резултата до 2:3, а през втората част изравниха и замалко да победят. Българският национал Чавдар Янков влезе в игра за Дуисбург на почивката, когато наставникът Петер Нойрурер замени всичките си 11 футболисти. В тима на ЦСКА пък цял мач изиграха Йордан Минев и Кирил Котев. Само три минути след първия съдийски сигнал ЦСКА се възползва от неразбирателство в отбраната на зебрите и с шут зад дъгата на наказателното поле изведе червените напред в резултата с изстрел от около 22-23 метра. В 16-ата Кирил Котев засече с глава центриране на Тодор Тимонов и се разписа във втори пореден мач, след този със Стяуа, удвоявайки преднината на армейците. Пет минути по-късно Тимонов направи нова асистенция, след като пое топката и центрира в наказателното поле, където Иван Стоянов от няколко метра с глава прехвърли вратаря Щарке за 3:0. В 38-ата Дуисбург изпълни пряк свободен удар близо до наказателното поле, последва центриране и Н'Диайе с глава намали на 1:3. Малко преди края на първото полувреме Мамаду Диабанг вкара втори гол за немците. През втората част Дуисбург изпуснаха два добри положения, като заслуга за техните пропуски имаше влезлият като резерва на почивката вратар Иван Караджов, показал отлични реакции. В 71-ата минута обаче Кристиан Тиферт намери пътя към вратата на ЦСКА. Тиферт стреля по тревата, топката премина през куп от играчи и се спря в мрежата за 3:3. Равносметката от контролите на ЦСКА на подготвителния лагер в Австрия е следната - четири загуби, победа над Стяуа и равен с Дуисбург. БГНЕС