Националният отбор по волейбол постигна шеста поредна победа в предрварителна група D на Световната лига. Момчетата на старши-треньора Мартин Стоев разбиха Аржентина с 3:0 (25:19, 25:18, 25:13) за малко повече от час. Титулярите Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Николай Николов, Владимир Николов, Тодор Алексиев и либерото Теодор Салпаров започнаха вихрено мача, като в първия гейм техническите прекъсвания идваха при резултат 8:6 и 16:12 в наша полза. За разлика от предишния мач волейболистите ни бяха концентрирани и играта им спореше. Силният сервис на Казийски, Жеков, Владимир Николов и Николай Николов не даваше никакъв шанс на аржентинците да използват разучените комбинации, като еднообразните им атаки ставаха лесна плячка за българската блокада. Все пак само в този първи гейм "гаучосите" вярваха, че могат да направят нещо повече от почетна загуба и постигнаха 19 точки срещу 25 наши.Българите продължиха с високото темпо и през втория гейм. Треньорът на Аржентина Джон Уриарте опитваше да накъса играта с прекъсвания и смени, но това не даде разултат. Втората част завърши при резултат 25:18 за нашите.В третия гейм Мартин Стоев заложи на Красимир Гайдарски и Методи Ананиев вместо на Христо Цветанов и Тодор Алексиев и българската атака стана абсолютно неудържима. Само деветнайсет минути бяха нужни на "трикольорите" да спечелят последната част с красноречивото 25:13. В игра се появиха още Иван Зарев, Владислав Александров и Костадин Стойков, като последният беше посочен за капитан в отсъствието на Андрей Жеков.Най-резултатен за нашите днес беше Владимир Николов, който завърши двубоя с 17 точки. За аржентиците най-много точки отбелязаха...българите, които направиха 22 непринудени грешки. За сравнение, най-резултатният играч на синьо-белите бе Густаво Шолтис с 6 точки. Българите имат шест победи, Полша също е с такъв актив, а съставите на Аржентина и на Китай имат само поражения. Следващите срещи в програмата на волейболистите на Мартин Стоев са гостувания на Китай в Ченду. При един успех там България става сигурен участник на финала в Катовице, тъй като на сто процента ще заеме едно от първите две места в потока си, а Полша участва по право като домакин. След мача: Мартин Стоев, треньор на националния отбор: В днешния мач показахме, че на сервис сме номер едно в света. За съжаление не стана мач. Важното е, че си взехме поука от вчера и се поздравихме с успех. Утре тръгваме за Китай, три дена ще пътуваме. Отиваме да спечелим и двата мача.