Шампионът на България Левски ще срещне в третия квалификационен кръг на Шампионската лига ФК Баку (Азербайджан), който отстрани с общ резултат 6:4 Екранас (Литва) във втория предварителен кръг на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Клубът от Баку победи с 4:2 своя съперник от Литва. Алмейда откри резултата в 60-та минута, а Солич направи 2:0 в 66-та минута. Алмейда реализира второто си попадение в срещата в 77-та минута за 3:0, а Матович вкара за 3:1 в 81-та минута. 4:1 направи отново Солич в 90-та минута, а Глевецкас оформи крайното 4:2 в продълженията на мача. В първия двубой, отборите на Екранас и Баку завърши наравно 2:2, така че азербайджанския клуб продължава напред в турнира с общото 6:4. Първият мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига ще се играе на 28 / 29.07., а реваншът е на 04 / 05.08. Левски ще гостува в първия мач, а след това ще домакинства на своя съперник на стадион "Георги Аспарухов". Левски почти сигурно продължава напред в надпреварата и ще срещне азербайджанския тим, след като направи 4:0 срещу Сант Хулия в София. От 19:45 часа е мачът-реванш, който ще бъде изнесен до голяма степен без по-голямата част от титулярите на "сините". ФК Баку е един от най-успешният клубове в азербайджанския футбол, основан през 1997 година. Те имат две шампионски титли, като последната е през изминалия сезон. ФК Баку освен това имат и една Купа на страната. Играят своите мачове на стадион "Тофиг Бахранов", кръстен на известния футболен рефер, който е с капацитет 29,858 места. В отбора играе българския футболист Александър Томаш. Старши-треньор на ФК Баку е македонеца Гьоко Хаджиевски - бивш наставник на ЦСКА. БГНЕС