Отборът на Байерн Мюнхен спечели с 4:1 срещу Милан във втория полуфинален мач на международния футболен турнир "Ауди Къп" и се класира за финалния мач, в който ще срещне състава на Манчестър Юнайтед, надделял с 2:1 по-рано днес срещу Бока Хуниорс. Байерн имаха игрово и териториално предимство през първата част. В 12-ата минута Роналдиньо сбърка в центъра на терена, топката му бе отнета и Байерн организираха бърза атака отдясно, Соса подаде на Мюлер, който отблизо разстреля Марко Сторари за 1:0. До края на полувремето домакините имаха още шансове за гол, които обаче пропиляха. Второто полувреме не предложи кой знае колко различна игра и настоятелните опити на немците да отбележат още поне един гол се увенчаха с успех в 80-ата минута, когато след самостоятелен пробив през центъра Бастиан Щвайнщайгер отбеляза от границата на пеналта за 2:0. Милан от своя страна върнаха интригата почти веднага. След наглед лесен удар от фаул на Пирло, топката летеше право към вратаря на Байерн Бут, който подходи изключително несериозно и кълбото мина през ръцете му - 2:1. До този момент Милан имаха само един по-сериозен шанс за гол - минута преди второто попадение в мача, когато играч на Байерн изби от голлинията отправената с глава от Фламини топка. Резултатът стана 3:1 в 89-ата минута, а голмайстор беше Сане, който довкара след спасяване на Сторари. Мюлер обаче сложи точка в спора няколко секунди по-късно, отбелязвайки четвърто попадение за домакините с удар отблизо, завършил бърза флангова атака. Така Байерн и Манчестър Юнайтед, които по-рано през деня победиха Бока Хуниорс ще спорят на финала на турнира. SPORTNI.bg