Манчестър Юнайтед претърпя поражение във финала на турнира "Ауди Къп", отстъпвайки пред Байерн Мюнхен със 7-6 след изпълнение на дузпи. Дузпите се оказаха единствения начин да се разреши спора между отборите и да се определи победител след 90 минути, пред които и двата отбора създадоха много голови ситуации пред вратите. Защитникът на "Червените дяволи" Джони Евънс не успя да реализира от бялата точка и позволи на Даниел ван Буйтен да довърши започнатото и да вкара победния гол в мача. Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отчете факта, че отборът му е нямал възможност за пълноценен отдих между мачовете. Наставникът пусна на терена състав, съвършено различен от този, който излезе срещу Бока Хуниорс. Димитър Бербатов беше сред титулярите и в 44-ата минута зарадва феновете с красиво изпълнение с гръб към вратата, след което топката уцели страничната греда. Димитър Бербатов напусна терена в 78-ата минута, заменен от Андерсон. Така капитанът на националния ни отбор не получи възможността да изпълни дузпа, с която да се реабилитира за пропуска си от миналия сезон в двубоя срещу Евертън от Купата на Футболната асоциация на Англия, заради който бе силно критикуван месеци напред. БГНЕС