Левски спечели първи трофей за сезон 2009/2010, добавяйки Суперкупата на България в своята витрина. Шампионите победиха носителя на Купата Литекс с 1:0 с гол на Седрик Бардон в 65-та минута. Първата част не започна подобаващо и вместо на финал, двубоят приличаше на контрола. Първото положение бе за Левски. В 8-та минута Георги Христов отклони центриране на Зе Соарес отдясно, но вратарят на Литекс Урош Голубович изби в корнер. Следващата интересна ситуация бе чак в 32-та минута, когато Ивелин Попов получи топката по лявото крило. Младият национал реши да навлезе към средата на терена, за да нагласи топката на десния си крак, но последвалият шут излезе в аут. От този момент нататък Попов заигра само по лявото крило срещу десния бек на "сините" в този мач Шакиб Бензукан. В 36-та минута отново Попов опита късмета си, но изстрелът му от воле бе уловен от Георги Петков. През втората част двата тима вдигнаха оборотите, но положенията отново бяха малко. В 63-та минута вратарят на Литекс Голубович спаси отбора си, след като спря удар с глава на голлинията, а след това изчисти топката с крак точно преди Георги Христов да я бутне в мрежата. 120 секунди по-късно обаче Левски достигна до гол, след като Георги Христов изведе Бардон на стрелковва позиция. Първият удар на фанцузина бе отразен от Урош Голубович, но след рикошет в тялото му топката се насочи към опразнената врата и миг по-късно спря в мрежата. Ситуацията на терена се промени, когато в 69-та минута Рашид Тиберканин от Левски получи втори жълт и съответно червен картон. Последва натиск на Литекс, който обаче не се увенча с гол или дори с чисти голови положения. Липсата на концентрация във фаза атака попречи на ловчанлии да достигнат до добри възможности, а звездите в оранжеви екипи опропастиха с индивидуални действия повечето атаки. В 84-та минута шампионите останаха с двама души по-малко. Владимир Гаджев бе изведен от терена от медицинския щаб на "сините" след като се самоконтузи при единоборство с противников футболист. Намери се време и за разправии. В края на мача всяко нарушение и всеки тъч предизвикваха излишни нерви в двата тима и сред трибуните. В крайна сметка Левски удържа крехката си преднина и спечели финала за Суперкупата, а за играч на мача бе определен Седрик Бардон. Важно е да се отбележи, че в състава на Литекс повторен официален дебют направиха Светослав Тодоров и Небойша Йеленкович, а за първи път с оранжевата фланелка в официален двубой се появиха Христо Янев и Николай Бодуров. Левски пък излезе на терена с част от играчите, които имат по-малко или изобщо нямат игрови минути в първите три официални мача на "сините". Нетинфо