Волейболистите на ЛукОйл Нефтохимик поведоха с 2:0 победи срещу Марек Юнион Ивкони в полуфиналната серия на Националната волейболна лига, след като се наложиха с 3:0 гейма и във втория си домакински мач, предаде БГНЕС. Бургаският тим взе и трите части с почти еднакъв резултат. В собствената си зала “Младост” в Бургас домакините победиха в първата част с 25:21, във втората се наложиха с 25:20 и взеха победата в мача след 25:21 в последния трети гейм. Следващата трета среща между двата тима е в Дупница на 6 април (петък). На ЛукОйл Нефтохимик му е нужна само още една победа, за да се класира за финала на Националната волейболна лига, където ще спорят с победителя от другата полуфинална двойка Левски Сиконко и Пирин Балканстрой. Резултатът от този сблъсък след двубоите в Разлог е 1:1 победи.