Вицешампионът на България ЦСКА се класира за четвъртия предварителен кръг на турнира Лига Европа, след като завърши 1:1 при гостуването си на Дери Сити пред около 3000 зрители на стадион "Брандиуел". Първото сериозно положение в мача беше за тима на ЦСКА, след като в 5-та минута Павел Виданов стреля силно от около 20 м, но стражът на домакините Дохърти улови. О'Брайън пък центрира опасно пред вратата на Чавдаров в 6-та минута, но Иван Иванов и Йордан Тодоров се намесиха и не се стигна до сериозна опасност. Маркиньос стреля силно в 18-та минута, но ударът му мина над напречната греда на Дери Сити. В 27-та минута Любослав Пенев трябваше да направи принудителна смяна на своя вратар. Здравко Чавдаров се опита да изчисти една топка и се сблъска с Дийри, получи удар и трябваше да бъде сменен от Иван Караджов. Голмайсторът от първия мач Иван Стоянов можеше да вкара на домакините в 37-та минута, когато навлезе в наказателното поле на Дери Сити, стреля, но неточно над гредата. В 45-та минута, отново Стоянов пробва да изненада стража Дохърти, но в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Втората част започна с невероятен пропуск на Маркиньос в 57-та минута. Бразилецът, който започна мача като нападател, се озова в наказателното поле на британския тим, но силният му шут беше избит в корнер. Само няколко минути по-късно, Иван Иванов върна много опасно назад топката с глава, но играчите на Дери не успяха да се възползват. В 62-та минута, Грей центрира опасно пред Караджов, Виданов скочи и изчисти в тъч. Маркиньос успя да изведе ЦСКА напред в резултата след страхотно изпълнение от фаул. Бразилецът застана зад топката в 71-та минута и от около 30 метра препарира вратаря на домакините за 0:1. Домакините обаче успяха да изравнят резултата в 82-та минута, когато Хигинс центрира в наказателното поле, топката бе върната към Стюърт, а той не сгреши за крайното 1:1. В 86-та минута влезлият като резерва Макглин беше изгонен с директен червен картон заради опасно подкосяване на Орлин Орлинов. До края на мача двата отбора не успяха да се разпишат и така с общ резултат 2:1 от двете срещи, "армейците" се класираха за четвъртия предварителен кръг на Лига Европа - етапът преди груповата фаза на надпреварата, която от тази година сменя турнира за Купата на УЕФА. Днес по обяд, Левски, ЦСКА и Литекс ще разберат следващите си съперници в Европа. БГНЕС