Станислав Манолев не остана незабелязан в гостуването на ПСВ Айндховен на Твенте в мач от холандското първенство, завършил 1:1, след като помогна с асистенция за изравняването на резултата. Бившият футболист на Литекс започна като титуляр за ПСВ и игра до 69-та минута, докато българинът в отбора на Твенте Николай Михайлов остана като резерва. Резултатът се откри в полза на домакините, след като Дъглас се възползва от разбъркване в наказателното поле и топката се озова във вратата на ПСВ. Няколко минути по-късно обаче Манолев успя да пробие през центъра и да намери Балаш Джуджак пред наказателното поле, с което резултата се изравни. Останалите резултати в Ередивизие: НАК Бреда – Хераклес Алмело 0:0 Витес Арнем– Фейенорд Ротердам 0:0 Твенте-ПСВ Айндховен 1:1 Утрехт- Вилем ІІ Тилбург 1:0 Венло-Ден Хааг 2:2 БГНЕС