В дербито на морските градове Черноморец се наложи с 2:1 над Черно море в мач от 1-ия кръг на новото футболно първенство на "А” група. Над 3 000 зрители приветстваха победата на своите любимци на стадион "Лазур". "Акулите” демонстрираха не само по-големи футболни достойнства, но и похвални воля и дух. Те успяха да преодолеят две сериозни изпитания в хода на срещата. Първото беше още в 54-ата секунда, когато Черно море откри резултата чрез Йордан Юруков при първата си атака. Възпитаниците на старши треньора Красимир Балъков обаче бързо се отърсиха от шока и в 5-ата минута Ектор Гонзалес изравни с феноменален удар от воле по диагонала. В 14-ата минута футболистите на Черноморец отново вдигнаха трибуните на крака: Мишел Платини направи 2:1 след комбинация с Адриан Фернандес. Второто изпитание за домакините дойде в 39-ата минута. Нилтон Кардосо получи втори жълт и съответно червен картон. Останали с човек по-малко, след почивката "акулите” приеха играта в своята половина и разчитаха на контраатаки. Защитата и вратарят Паскал Борел удържаха геройски напора на съперника, а напред с бързите си пробиви се отличи резервата Матиас Мориц. 22-годишният германец заслужи овации за борбеността си, но нямаше шанса да се разпише. След последния съдийски сигнал черноморци се отправиха към сектора с агитката на тима, за да й благодарят за вярната подкрепа, а новият талисман – акулата Шарки направи победна обиколка под овациите на публиката. Зрителите отново чуха и новия химн на Черноморец. В следващия 2-и кръг от първенството четата на Краси Балъков отново играе на стадион "Лазур”. На 17 август /понеделник/ в Бургас ще гостува Локомотив /Пд/. Мачът ще започне в 19 ч. БГНЕС