Андре-Пиер Жиняк вкара първия си гол за Франция при победата на "петлите" с 1:0 (сн. 1) над Фарьорските острови като гост в мач от група 7 на световните квалификации за Мондиал 2010 в зона Европа. Франция доминираше през целия мач, но не успя да запише по-убедителна победа. Нападателят на Тулуза бе точен в 42-та минута, след като получи топката от Флоран Малуда. След този успех Франция се доближи на 5 точки от лидера Сърбия, но е и с мач по-малко. Бившите световни и европейски шампиони срещат Румъния на 5 септември в следващия си мач, а четири дни по-късно гостуват на Сърбия. С голове на Бастиан Швайнщайгер и на Мирослав Клозе Германия победи с 2:0 Азербайджан като гост в световна квалификация и запази първото си място в група 4. Още в 12-та минута Швайнщайгер бе точен след центриране от корнер, а в началото на второто полувреме Клозе в глава вкара и втория гол за Бундестима. Германия води в група 4 с 19 точки, с 4 повече от Русия и с 9 повече от третия Финландия. Спортни.бг