Шампионите от Бордо записаха втора поредна победа в първенството на Франция, след като снощи трудно надделяха над Сошо с 3:2 като гост. До почивката Маруан Шамак и Вендел дадоха доста солиден аванс от два гола на "жирондинците", но в 59-ата минута Дейвис върна интригата в мача. Отново Маруан Шамак даде преднина на гостите десет минути преди края на мача, а крайният резултат беше оформен от Дейвис в 90-ата минута. Лион се наложи трудно над Валансиен с минималното 1:0, а автор на победното попадение стана Гомис в 37-ата минута на двубоя. Съставите на Нанси, ПСЖ и Ланс постигнаха категорични домакински успехи съответно срещу Монако, Льо Ман и Оксер. Лориен и Монпелие завършиха наравно 2:2 и взеха по една точка. Гостите дръпнаха в резултата с голове на Коща и Спахич, но Лориен се добра до изравняване и се добра до едната точка. В последна среща от съботната програма съставът на Тулуза победи Сент Етиен с 3:1. Като с попаденията си се отличиха Мачадо, Жиняк и Сисоко, а за гостите са разписа Ревейер. Нетинфо