Националният отбор на България победи Холандия с 3:1 гейма (23:25, 25:16, 25:18, 25:32), в последната си среща от квалификационния турнир за класиране на световното първенство в Италия догодина, която се играе в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна. В началото на първата част българските "лъвчета" поведоха в резултата, но липсата на мотивация заради сигурното участие на страната ни на световното първенство догодина, доведе до триумф на холандци - 23:25 за гостите. Роберт Хорстинк направи 6 точки в атака за "лалетата". Капитанът ни Владо Николов реализира 3 точки в атака и 1 ас от сервис. Смешната загуба на първия гейм накара нашите момчета да поемат лидерството още в началото на втората част и да не го изпуснат до края - 25:16 за домакините. Капитанът Владо Николов постигна 3 точки в атака и още толкова от сервис и записа общо 10 точки в двата гейма. След него с 9 попадения е Матей Казийски (6-0-3), Тодор Алексиев (3-3-1). Нашите момчета започнаха третия гейм със същата мощ, с която спечелиха и втория. Това бе достатъчно да затворят частта с 25:18 в тяхна полза. Най-резултатини бяха Тодор Алексиев - 13 (8 в атака, 4 от блокада и 1 от сервис), Владо Николов - 13 (9-0-4) и Матей Казийски - 10 (6-0-4). Четвъртият гейм започна оспорвано с три поредни изравнявания, след което холандците взеха преднина от 2 точки - 5:3. България изравни при 6:6, но при първото техническо прекъсване националите ни изоставаха с 2 точки. След три изравнявания след техническото прекъсване, последното при 10 равни, България поведе с 2 точки - 12:10. При второто прекъсване резултатът бе 16:12 в полза на националите ни. До края на гейма българите не играха добре, позволиха авансът им да бъде намален до 1 точки при 24:23, но все пак спечелиха гейма, с което и мача с 3:1 гейма. В първият мач от днешната програма Чехия трудно победи Португалия с след тайбрек с 3:2 (25:16, 22:25, 25:12, 13:25, 15:8). На Световното първенство в Италия освен България, която се класира още вчера, ще играе и отборът на Чехия. Нетинфо