В среща от първия кръг на испанското първенство многомилионната селекция на Реал Мадрид тръгна с три точки, след като победи депортиво Ла Коруня с 3:2 в дебютния мач на Примера. Световният шампион Юсеин Болт изгледа срещата от трибуните на "Сантяго Бернабеу". "Белия балет" започна с Кака, Роналдо и Бензема в титулярния състав. Резултатъ беше открит в 27-ата минута на срещата, когато Кака намери Бензема, който се намираше на ръба на засадата той нацели гредата, но Раул беше на точното място и вкара топката в мрежата. Гостите реагираха като ужилени и бързо изравниха резултата чрез Рики в 30-ата минута. В 34-ата минута Арансубия фаулира Раул в наказателното поле, а Роналдо вкара втория гол за Реал, въпреки че вратарят усети ъгъла. В 46-ата минута на двубоя Валерон възстанови за втори път равенството и върна надеждите на Ла Коруня за точка. Не това обаче мислеха възпитаниците на Мануел Пелегрини. Ласана Диара вкара победния гол в 60-ата минута на мача и даде трите точки на Реал Мадрид. В друга среща от този първи кръг съставът на Сарагоса постигна трудна домакинска победа над Тенерифе с минималното 1:0. Победното попадение падна в 74-ата минута, а автор на гола беше Арисменди. Спортни.бг