В дербито на четвъртия кръг във Висшата лига английският шампион Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 2:1. Българският нападател Димитър Бербатов остана на резервната скамейка до 85-ата минута, когато се появи на терена, заменяйки Райън Гигс. Това е първо поражение на "артилеристите" в шампионата. През първата част срещата беше доста равностойна като положения не липсваха и пред двете врати. В 25-ата минута Робин ван Перси стреля, но Фостър се намеси добре. Буквално в следващата минута Аршавин пропусна да открие резултата. Юнайтед отговори в 33-ата минута когато Рууни стреля, но не сполучи. Арсенал откри резултата в 40-ата минута на двубоя. Аршавин напредна и с премерен шут матира Фостър, пращайки кълбото в близкия на вратаря ъгъл. Така "артилеристите" се оттеглиха на почивка с гол аванс. През втората част Арсенал създаде първата сериозна опасност пред една от двете врати. В 49-ата минута холандският национал Ван Перси стреля след пас на Аршавин, но Фостър с невероятен рефлекс отрази удара. В 58-ата минута Рууни падна театрално в наказателното поле, имитирайки сблъсък с вратаря Мануел Алмуния и съдията Майк Дийн отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият и изравни резултата. След само пет минути Диаби си отбеляза автогол с глава след центриране на Гигс от свободен удар. В 65-ата минута Диаби се опита да се реабилитира за грешката си и премина през двама бранители на "червените дяволи", но продължението му беше да стреля неточно. В 85-ата минута на терена се появи и Димитър Бербатов, който замени Гигс. В даденото от съдията продължение на срещата българският национал пропусна да се разпише, пращайки топката високо над вратата след като беше изведен в отлична позиция от Нани. В следващата атака българинът върна жеста на португалеца, но и той не се възползва. В шестата минута на даденото от съдията продължение Робин ван Перси вкара гол, но имаше засада и попадението беше отменено. Наставникът на Арсенал пък беше изгонен от скамейката заради невъздържаното му поведение. Така въпреки опитите да се доберат поне до равенството възпитаниците на Арсен Венгер не го сториха и си тръгнаха с наведени глави от "Олд Трафорд". Спортни.бг