България победи с 4:1 Черна гора и по този начин запазва шансовете си за класиране на Мондиал 2010 поне до следващата сряда, когато предстои следващото изпитание - гостуването в Италия, предаде репортер на БГНЕС. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите на трагичния инцидент в Охридското езеро, а лицензираният букмейкър Еврофутбол не проведе обещаната игра с публиката. В 9-ата минута след бърза контраатака звездата на черногорци Стефан Йоветич отправи удар от около 25 метра, с който направи безпомощен Димитър Иванков. В 25-ата минута Димитър Рангелов пропусна от близко разстояние. Любопитното в началото на двубоя беше, че Бербатов бе изтеглен да атакува от втора позиция, докато Рангелов беше на върха на атаката. Към 30-та минута двамата размениха позициите си. В 38-ата минута гостите пропуснаха изгодно положение. Дамянович засече топката в наказателното поле, стреля опасно, но Иванков успя да избие в корнер. В добавеното време на първата част Мартин Петров центрира към Бербатов, който умело спря топката на гърди и върна към Радостин Кишишев, който от 20-ина метра изравни резултата. Няколко минути след началото на втората част Димитър Бербатов навлезе в наказателното поле, преодоля защитник на Черна гора, центрира и влезлият като резерва Димитър Телкийски изведе България напред в резултата. В 65-та минута звездата на Манчестър Юнайтед отбеляза гол с глава, който обаче бе отменен заради засада. 20 минути по-късно Бербатов отново прати топката зад голлинията, но този път попадението бе зачетено. Капитанът на националния отбор бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на Черна гора и сам изпълни точно 11-метровият наказателен удар. Крайното 4:1 оформи Валери Домовчийски в 90-та минута. БГНЕС