Отборът на Англия унижи тима на Хърватия с 5:1 в среща от квалификационна група 6 за Мондиал 2010, играна на стадион "Уембли" в Лондон. Така "трите лъва" отмъстиха на "шахматистите", които ги спряха от участие на Евро 2008. Англичаните поведоха в резултата още в седмата минута, когато Лампард реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу невероятния в този мач Арън Ленън. Десет минути по-късно самият Ленън центрира в наказателното поле на съперника, а Джерард с глава удвои преднината на своя тим - 2:0. След почивката запалянковците в английската столица видяха още цели четири попадения. Първо в 59-ата минута Лампард вкара втория си гол в мача за 3:0, а в 67-ата минта и Джерард огорчи стража на Хърватия за втори път. Все пак в 72-ата минута Едуардо отбеляза единственото попадение за Хърватия, под бурните освирквания на феновете - 4:1. Шест минути по-късно стрелецът на английския шампион Манчестър Юнайтед, Уейн Рууни, оформи крайното 5:1. По-рано днес отборът на Чехия смаза гостите си от Сан Марино със 7:0. Звездата на домакините Милан Барош вкара цели четири гола, а офрми хеттрик още през първото полувреме. Шоуто на Барош започна още в 28-ата минута, когато той откри резултата. В 44-ата минута той се разписа за втори път, а минута по-късно се разписа и от дузпа, позволявайки на тима си да се оттегли на почивката с класическа преднина. Само две минути след подновяването на играта Вацлав Сверкош се разписа за 4:0, а в 66-ата Милан Барош вкара четвъртото си попадение за 5:0. Четири минути преди края на редовното време Томаш Несид вкара за 6:0, три минути след това нов гол на Сверкош бе отменен, но в 90-ата минута той офрми крайното 7:0. В другата среща от групата Казахстан победи Андора с 3:1. Кижниченко откри резултата за казахстанците в 15-ата минута, а в 28-ата Балтиев удвои - 2:0. В 34-ата минута Кижниченко направи преднината на своя тим класическа. Все пак в 69-ата минута Сонеже вкара почетния гол за Андора и оформи крайното 1:3. Лидер в групата е отборът на Англия, който вече се класира за финалите в ЮАР с актив от 24 точки, следван от Хърватия със 17 точки, Украйна с 15, Беларус с десет, Казахстан с шест и тима на Андора, който няма спечелена точка. Sportni.bg