България допусна първа загуба на Европейското първенство по волейбол в Турция. Нашите отстъпиха с 0:3 гейма (25:21, 25:23, 25:22) от Русия в последния мач от поток "F". Двубоят бе за първото място в потока, но и за престиж, тъй като нашите вече си бяха осигурили участие на полуфиналите. В днешната среща старши треньорът Силвано Пранди пусна и всички резерви, които са с отбора на първенството в южната ни съседка. Русия затрудни България с много силен сервис и с ефективни атаки през центъра успя да затвори мача за 78 минути. България не отстъпваше на своя съперник, но не успя да догони руснаците в резултата в края и на трите части. Във втория гейм Сливано Пранди извади от игра голяма част от титулярите и на тяхно място пусна състезатели, които до момента не бяха получавали шанс за изява. Цветан Соколов, Георги Братоев и Методи Ананиев бяха равностойни на своите по-опитни съперници, но в крайна сметка не успяха да измъкнат нито един гейм от Русия. България завършва участието си в поток "F" с актив от 4 победи и 1 загуба. Победител в групата е Русия с 5 победи. Евентуалните съперници на България на полуфиналите на шампионата на Стария континент са Русия, един измежду тимовете на Франция, Германия и Гърция. Срещу кой от тези съперници ще играят нашите, ще стане ясно довечера, когато всички мачове от тази фаза ще бъдат завършили и когато се изтегли жребият. Sportni.bg