Хуан Мартин дел Потро е третият полуфиналист на Откритото първенство на САЩ по тенис. 20-годишният аржентинец се наложи над своя връстник Марин Чилич с 3:1 сета. Дел Потро игра под възможностите си в първия сет - загубен с 4:6 и до 1:3 във втората част. След това разкри истинските си способности. Аржентинецът спечели седем поредни гейма, като взе втория сет с 6:3 и поведе с пробив в третия. След това той направи още един пробив и спечели с 6:2. В четвъртата част дел Потро бе още по-убедителен - 6:1, като за първи път в кариерата си достигна до полуфинал на Ю Ес Оупън. Негов съперник на полуфинала ще бъде победителят от двубоя Рафаел Надал и Фернандо Гонсалес. Бившият номер 1 води с 1:0 сета и 6:6 във втората част, когато двубоят бе прекратен за втори път заради дъжда. Двамата ще доиграват днес, когато са и полуфиналите при жените. Както е известно в първия полуфинал при мъжете ще се срещнат Роджър Федерер и Новак Джокович. Междувременно непоставените Карли Гъликсън и Травис Парот спечелиха титлата при смесените двойки, надигравайки на финала вторите в схемата и защитаващи трофея си от миналата година Кара Блек (Зимбабве) и Леандер Паеш (Индия) с 6:2, 6:4. Победителите взеха чек на стойност 150 000 долара, а техните съперници се задоволиха със 70 000 долара. Sportni.bg