Полша победи България с 3:0 в полуфинален мач от Европейското първенство по волейбол. Нашите бяха необяснимо напрегнати, докато противниците изиграха двубоя със самочувствие и пределна концентрация. Националният селекционер Силвано Пранди заложи на Владимир Николов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Христо Цветанов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев и либерото Теодор Салпаров. Българи и поляци започнаха равностойно, като резултатът вървеше точка за точка. Първата техническа пауза дойде при 8:6 в полза на противника. Българският тим успя да изравни до 11:11, но последваха нови три точки в полза на поляците за 14:11. Точно в тези минути си пролича нервността в нашия състав, която доведе до множество непредизвикани грешки, неточно посрещане и като цяло слаба игра. Нямаше и помен от силния сервис, който българите изпълняваха досега в мачовете от шампионата. Така преднината за тима воден от Даниел Кастелани набъбна на 4 точки до втората техническа пауза – 16:12. Посрещането на българския отбор също бе много слабо и Силвано Пранди взе прекъсване при 12:18 за Полша. В игра се появи Методи Ананиев на мястото на Тодор Алексиев. До края на първата част поляците запазиха преднината си и затвориха гейма с 25:19 след 23 минути игра. Втората част бе нашата най-силна част. Тогава до самият й край вървяхме точка за точка с поляците, като дори в повечето случаи имахме предимство в точките. В този момент заработи нашата защита, а в атака успявахме да отиграем критични топки. Геймбол имахме при 26:25 и 28:27, когато първо Йосифов направи хубав блок, а после Курек изпрати топката в аут. Поляците обаче се върнаха с единичен блок срещу Владо Николов, а след това и затвориха гейма с 30:28 след докосване на мрежата от наш състезател. В третият гейм влязохме с ас на Матей Казийски. В следващите минути обаче сбъркахме три сервиса до първата техническа почивка, а контраатаките на поляците по правило завършваха успешно. Така отборите се оттеглиха в паузи при резултат 8:6 и 16:11. Дефицитът на точки и напрежението довършиха нашите, които, макар че не се предадоха до последно, отстъпиха и третия гейм с 25:20, а с това и мача. SPORTNI.BG