В дерби от петия кръг на Висшата лига отборът на Манчестър Сити надигра Арсенал с 4:2 и постигна своята четвърта победа от четири срещи. Срещата започна динамично като и двата отбора се опитваха да вземат инициативата. Първо "артилеристите" създадоха напрежение пред вратата на домакините, а "гражданите" отвърнаха с опити на Адебайор да прониже вратата на Алмуния. В 16-ата минута Саня пробва да прониже Гивън, но не сполучи. В 20-ата минута Гарет Бари намери Шон Райт-Филипс и той стреля, кълбото се удари в гредата и се отклони от Алмуния като влезе в мрежата. До края на първата част Арсенал така и не успя да създаде нещо опасно пред вратата на Гивън и Сити се оттегли на почивката с гол аванс. През втората част възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до изравняването. В 63-ата минута Ван Перси надигра Лескът след пас на Росицки и матира стража на домакините. Българският национал Мартин Петров влезе в игра на мястото на Айрлънд в 74-ата минута на мача. В следващата домакините отново взеха аванс от един гол. Ричардс надигра Сонг по дясното крило и подаде перфектен пас на Белами, който матира Алмуния за 2:1. От този момент нататък пълновластен господар на терена стана тима на Марк Хюз. Пет минути по-късно Райт-Филипс намери Емануел Адебайор и тогоанецът с глава прати топката в мрежата за 3:1. В 84-ата минута Белами пробяга близо 50 метра и подаде на Шон Райт-Филипс, който направи резултата 4:1. Две минути преди края на редовното време Томаш Росицки намали резултата след асистенция на Фабрегас и направи резултата 4:2 в полза на Сити. До края на срещата Ван Перси нацели гредата, но това не помогна на Арсенал да вземе нещо от този мач. SPORTNI.BG