Локомотив София спечели дербито на кръга срещу Левски с 2:1. "Железничарите" триумфираха заслужено за трети пореден път на "Герена", а "сините" продължават да нямат победа над този съперник от май 2007 година насам. Така спокойно вече може да се говори за "червено-черен" комплекс у шампионите. Националният селекционер Станимир Стоилов се появи на стадион Георги Аспарухов за първи път, откакто беше уволнен от Левски. Полузащитникът Георги Сърмов, който игра за България срещу Италия, се контузи през първото полувреме и беше заменен след почивката от Саша Симонович. В първите 15 минути сините имаха две възможности за гол, като в 8-та минута Христо Йовов стреля в аут. Четири по-късно след подаване на Йовов Дениран Ортега с глава прати топката в гредата, но защитата на гостите изчисти в корнер. В 35-та минута Христо Златински от Локомотив от 10 метра безобразно прати топката в горната греда и тя излезе в аут. В следващите две минути железничарите пропуснаха нови две възможности да накажат Петков, но Караджинов и Златински не бяха точни. Минута преди края на първата част Зе Соареш можеше да вкара, но ударът му беше пресечен от играч на Локомотив. В ответната атака Дерек Асамоа пропусна да се разпише. Той получи топката на границата на наказателното поле, след което тръгна успоредно и след 10-ина метра стреля опасно. Отиващата до гредата топка беше избита от капитана на Левски Георги Петков. В 52-та минута Локомотив (София) стигна до гол. Автор на попадението стана Калоян Караджинов, който преодоля 10 метра с топка в краката, 3-4 играчи на Левски в центъра на отбраната не успяха да го спрат и той не остави шанс на Петков. Веднага след гола домакините натиснаха здраво и в 60-ата минута изравниха. Автор на попадението стана Христо Йовов, който получи топката от Тасевски на дъгата и я прати плътно до гредата на вратаря Галев. Две минути по-късно локомотивци направиха перфектна контра, а Зоран Балдовалиев изведе Дерек Асамоа на отлична позиция, а мароканецът Юсеф Рабех го подкоси. Отличният в този мач съдия Николай Йорданов посочи дузпа и вдигна жълт картон на защитника. Наказателният удар беше изпълнен два пъти, като първото попадение на Мартин Камбуров беше отменено заради нахлуване в пеналта на негов съотборник преди изпълнението. При втория си опит обаче Камбуров не сгреши и прати топката в долния ляв ъгъл на Петков. След второто попадение във вратата си, левскарите се хвърлиха здраво в атаки, които обаче по-често бяха стихийни и хаотични. В 85-ата минута резервата Саша Симонович можеше да изравни, но техничният му удар беше изваден в корнер от вратаря Валентин Галев. SPORTNI.BG