ЦСКА и Фулъм завършиха при резултат 1:1 в първия мач на двата тима група Е на Лига Европа. 37 000 зрители изгледаха двубоя на Националния стадион "Васил Левски", а феновете по трибуните направиха невероятна атмосфера. Играчите на "червените" и на гостите също се раздадоха, но това не бе достатъчно за да се определи краен победител. Важно е да се отбележи, че отборът на Фулъм бе съставен предимно от резерви и играчи, които рядко влизат в игра в английското първенство. Първото полувреме премина при непрестанна физическа борба и тактическо надлъгване. "Армейците" бяха избрали стратегия като тази в Москва срещу Динамо и разчитаха на бързи флангови атаки, които да бъдат завършвани от Спас Делев и Иван Стоянов. Двамата обаче нямаха никакви шансове за обстрел на вратаря на Фулъм Дейвид Стокдейл през първата част. Единствената завършена с удар по-добра атака на ЦСКА бе в 37-та минута, когато Иван Стоянов овладя дълъг пас по лявото крило, напредна, но шутът му бе слаб и в ръцете на Стокдейл. Другите интерсни атаки на "червените" бяха парирани от защитата на Фулъм и често завършваха с ъглови удари. Гостите от Албиона също не впечатлиха с нищо през първата част. Една единствена атака успяха да завършат и те в самия край на полувремето. Джонатан Грийнинг се оказа непокрит в наказателното поле, но изстрелът му от 9 метра по диагонал бе хванат от Иван Караджов. Второто полувреме, окрилени от подкрепата на публиката, футболистите на ЦСКА натиснаха своя съперник. В 52-та минута стадионът изригна, искайки дузпа за игра с ръка на Стивън Кели. Наказателен удар нямаше, а имаше корнер, след който Коста Янев би в аут. В 62-та минута обаче ЦСКА откри резултатът. Резервата Мишел Платини, който направи дебют за "червените", вкара красив гол с шут от дъгата. Янев подаде на Маркиньос, който с гърди свали топката за Платини. Бразилецът овладя с левия крак, а с десния опъна мрежата зад Стокдейл. Малко трая радостта на българите, защото Фулъм изравни в 65-та минута. Диоманси Камара надбяга с лекота Иван Иванов и се възползва от неразчетено излизане на Караджов, за да вкара на празна врата. ЦСКА пропусна да надвие английския си съперник, вкарвайки му втори гол. Шансове се откриха на два пъти пред Йордан Тодоров, а веднъж топката бе изчистена непохватно от Золтан Гера. Особено горещо пред вратата на Фулъм стана в 77-та минута. Тогава Маркиньос отново бе в основата на опасността, центрирайки прострелно успоредно на голлинията. От 3 метра Йордан Тодоров засече топката, но Дейвид Стокдейл успя да я извади от врата си със светкавична реакция. В крайна сметка двата тима спечелиха по точка и останаха удовлетворени, че не стартираха със загуба. В същото време швейцарският Базел успя да победи като домакин Рома с 1:0, с което се изкачи на първо място в група Е на Лига Европа. ---- Турнир Лига Европа, среща от първия кръг в група Е: ЦСКА София (България) - Фулъм (Англия) - 1:1 (0:0) голмайстори: 1:0 Мишел Платини 62, 1:1 Диоманси Камара 65 главен съдия: Дарко Цеферин (Словения) жълти картони: Йордан Минев, Маркиньос (ЦСКА), Джонатан Грийнинг, Крис Смолинг, Диоманси Камара (Фулъм) стадион "Васил Левски" зрители: 37 000 зрители състави: ЦСКА: Иван Караджов, Костадин Стоянов, Тодор Янчев, Кирил Котев, Иван Иванов, Коста Янев (78-Владимир Манчев), Йордан Тодоров, Викторс Морозс (46-Маркиньос), Йордан Минев, Иван Стоянов (54-Мишел Платини), Спас Делев Фулъм: Дейвид Стокдейл, Стивън Кели, Джон Панцил, Крис Беърд, Ерик Невланд, Золтан Гера, Бьорн Хелге Рийзе, Крис Смолинг, Джонатан Грийнинг, Саймън Дейвис sportni.bg