Левски не можа да подесе изненада в група G на Лига Европа, губейки като гост на Виляреал с 0:1. "Сините" направиха нелош мач, но класата на противника бе достатъчна, за да бъде спечелен двубоя. През всичките 90 минути на стадион "Ел Мадригал" валя проливен дъжд, което затрудни и двата отбора. Виляреал упражни много сериозен натиск над Левски в началните минути на мача, но Робер Пирес, Кани и Жонатан Перейра пропуснаха до донесат бърз гол за отбора си. Постепенно обаче домакините спряха вихрените атаки и българският шампион се стабилизира в защита. Левски успя да изравни играта след средата на първото полувреме и в неговия край бе изключително близо до изненадата. В 44-та минута Жоазиньо проби отлично по левия фланг и пусна страхотен пас към Лъчезар Балтанов, но ударът на юношата на Левски бе избит от бранител на Виляреал. От последвалия корнер Шакиб Бензукан не успя да стреля точно с глава, след като бе оставен непокрит от защитата на домакините. Испанците започнаха второто полувреме със силен натиск към вратата на Левски, но Перейра пропусна няколко отлични положения за гол. Той не успя да вкара топката в мрежата на Георги Петков в две мелета в наказателното поле, като в една от ситуациите Веселин Минев изби от голлинията. В последствие Перейра бе заменен от Джузепе Роси и логичното се случи. В 72-та минута италианецът проби на скорост отляво и за Нилмар не бе проблем да открие резултата за 1:0 в полза на Виляреал. С този гол играчите на Виляреал се успокоиха и позволиха на "сините" да изнесат играта извън тяхната половина. В атаката след гола Жоазиньо успя да вкара топката в мрежата на Диего Лопес, но бразилското крило се намираше в положение на засада. Това беше и последното положение за Левски в мача. За сметка на това играчите на Виляреал пропуснаха още няколко възможности, като главно действащо лице бе Джузепе Роси. Той обаче не успя да вкара от пряксвободен удар и така Виляреал започна с победа с 1:0 в група G на Лига Европа. Испанците поведоха във временното класиране заедно с австрийския Ред Бул Залцбург, който с попадения на Шимер и Янко в края на мача надви с 2:1 Лацио като гост. ---- Първа среща от група G на Лига Европа между испанския Виляреал и българския шампион Левски: Виляреал - Левски - 1:0 (0:0) голмайстор: 1:0 Нилмар 72 стадион: Ел Мадригал, Виляреал главен съдия: Майкъл Дийн (Англия) жълти картони: Юсеф Рабех 87 (Левски) състави: Виляреал: Диего Лопес, Хави Вента, Гонсало Родригес, Иван Маркано, Хоан Капдевила, Бруно Сориано (54-Ариел Ибагаса), Себастиан Егурен, Робер Пирес (82-Дамиан Ескудеро), Кани, Нилмар, Жонатан Перейра (66-Джузепе Роси). Левски: Георги Петков, Шакиб Бензукан, Веселин Минев, Виктор Генев, Юсеф Рабех, Лъчезар Балтанов, Седрик Бардон, Николай Димитров (78-Мариян Огнянов), Жоазиньо, Дарко Тасевски (66-Саша Симонович), Георги Христов (62-Христо Йовов) SPORTNI.bg