Барселона разгроми Атлетико Мадрид с 5:2 в късния мач от съботната програма на Примера дивизион и запази лидерската си позиция с пълен актив от девет точки след изиграни три кръга. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола се разиграха през първата част и отбелязаха четири попадения в рамките на 42 минути. "Дюшекчиите" не успяваха да бъдат равностойни, но все пак се добраха до попадение чрез Агуеро. Златан Ибрахимович откри резултата още във втората минута на двубоя. Бускетс намери шведският нападател в отлична позиция и препарира Роберто. В 16-ата минута Шави намери Меси и резултатът не закъсня - 2:0 за каталунците. След половин час игра и Дани Алвеш се разписа във вратата на мадридския клуб от пряк свободен удар. Три минути преди края на полувремето Меси намери Кейта и той вкара четвъртия гол в полза на Барселона. В 45-ата минута на срещата Бускетс сбърка, връщайки една топка назад Агуеро я стигна и матира Валдес за първото попадение в срещата на Атлетико. През втората част темпото на игра спадна, но все пак пет минути преди края на срещата Форлан вкара втория гол в полза на "дюшекчиите". Това бяха и първите попадения във вратата на каталунците през това първенство. Барселона съумя да вкара и пети гол в даденото от съдията продължение. Иниеста подаде на Дани Алвеш, той продължи към Меси, който прониза мрежата на Роберто. Атлетико Мадрид остава на дъното на таблицата като заема предпоследното място с актив от само една точка. SPORTNI.bg