Женският национален отбор по волейбол на България спечели първата си победа на Евро'09, след като във втората си среща на шампионата в Полша победи тима на Белгия с 3:2 гейма. Българките не започнаха убедително срещата и загубиха първия гейм с 24:26. Момичетата на Драган Нешич обаче се мобилизираха и взеха втория гейм с 25:22. Белгийките отново показаха по-добра игра през третата част, направиха голяма разлика и спечелиха гейма със 17:25, с което поведоха с 1:2 гейма. Волейболистките на България започнаха добре четвъртия гейм и дръпнаха в резултата. Това им бе достатъчно да спечелят четвъртия гейм с 25:21 и да доведат нещата до тайбрек. В него, България поведе още от самото начало и на първото техническо водеше с 8:1 точки, пише БГНЕС. Белгийките изпаднаха в шок, българките направиха 10:1, затвориха тайбрека с 15:6 и с това спечелиха мача с 3:2 гейма. Така след снощната тежка загуба от Русия с 0:3, днес България записа победа над белгийките. Утре, "лъвиците" срещат от 18:30 часа отбора на Беларус в последната си среща от Група "C" на финалите на европейския шампионат по волейбол за жени в Полша. SPORTNI.BG