Първата ракета на България Григор Димитров спечели титлата на двойки на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в словашкия град Търнава с награден фонд 64 хиляди евро. Димитров и руския му партньор Теймураз Габашвили победиха драматично на финала чешкия дует Ян Минар и Лукаш Росол с 6:4, 2:6, 10:8 за 79 минути. Българо-руската двойка реализира първия пробив в десетия гейм на мача, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет. Във втората част чехите дръпнаха с 2:0, а след това спечелиха отново попадането на съперниците си в седмия гейм, преди да изравнят резултата в сетовете. Дългият тайбрек беше равностоен до 7:7 точки, но след това Димитров и Габашвили спечелиха три от следващите четири разигравания, а с това и мача. Така за първия по-значим трофей в кариерата си при мъжете 18-годишният хасковлия взе и 80 точки за класацията на АТП на двойки и 1975 евро. SPORTNI.BG