Мартин Петров бе автор на един от головете в последния мач от 7-ия кръг на английската Висша лига между Манчестър Сити и Уест Хем, завършил 3:1. Головата сметка за Гражданите бе открита от аржентинеца Карлос Тевес още в 4-ата минута. В 24-ата минута Чуковете се върнаха в мача с гол на Карлтън Коул - 1:1. В 31-ата минута обаче Мартин Петров отново даде преднина за Сити - 2:1. Ново попадение на Тевес през втората част (60-а минута) окончателно прекърши отбора на Уест Хем - 3:1. Мартин Петров започна като титуляр и завърши мача без смяна. След тази среща Манчестър Сити дели с Ливърпул и Тотнъм 3-то - 5-то място във временното класиране на Висшата лига. Трите отбора имат по 15 т., водят Манчестър Юнайтед и Челси с по 18 г. След мача мениджърът на Манчестър Сити Марк Хюз изказа пълното си задоволство от Мартин Петров. Марто остана изключително разочарован, след като не успя да се премести в Тотнъм в последния ден от летния трансферен прозорец и остана в Ийстландс. Независимо от това той започна вчера и определено не разочарова Марк Хюз. След гола му и блестящото му представяне Спарки заяви: "Той го правеше през цялото време. Имаше наистина положително влияние на терена. От това имаме нужда. Не харесвам играчи, които се самосъжаляват. Каквото и да става те трябва да дойдат и да играят. Понякога има шанс да изпъкнеш и да се докажеш. Мартин направи точно това". БГНЕС