В среща от група Б на Шампионската лига Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов (влязъл като резерва) победи Волфсбург с 2:1 и с актив от шест точки е едноличен лидер в групата. Срещата започна по-добре за гостите като Графите и Дзеко пробваха мерника си по посока вратата на Кушчак. "Червените дяволи" отвърнаха с атаки на Андерсон и Валенсия. В 20-ата минута започналият като титуляр Майкъл Оуен получи контузия в слабините и беше заменен от Димитър Бербатов. С влизането си българският нападател освежи атакуващата мощ на домакините, но попадение до почивката не падна. Шест минути след влизането си в игра Бербатов намери с пета Валенсия, но той пропусна. В 37-ата минута Гигс намери Бербатов и българският национал пробва удар към вратата на Беналио - неуспешно. През второто полувреме Волфсбург съумя да открие резултата. В 56-ата минута Хасебе намери Дзеко и босненецът с глава преодоля вратаря Кушчак, за да открие резултата в полза на гостите. Две минути по-късно Жосуе фаулира Андерсон и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Гигс и след като кълбото се отклони в бранител на гостите влетя в мрежата на Беналио за 1:1. Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън стигнаха до пълен обрат в 78-ата минута, когато Бербатов намери Гигс в наказателното поле, уелсецът продължи към Карик и той от двадесетина метра прониза Беналио за 2:1. В последните минути гостите се опитаха да стигнат до изравняването, но Жосуе, Гентнер и Дзеко не успяха да пронижат вратата на Кушчак. Така Юнайтед вече има шест точки от две срещи, а Волфсбург е с актив от три точки. Спортни.бг